O nas   Kontakt    Logowanie   Klinika zdrowia   Better Life Institute   Defending Your Health 
  
 e-mail
    strona startowa
INTRO   
  
Zdrowe przepisy
Zdrowe
przepisy
Terminarz spotkań
Terminarz
spotkań
Terminarz OnLine
Spotkania
OnLine
Prasa na temat zdrowia
Artykuły o
zdrowiu
Lekarz radzi
Lekarz radzi

Polecane książki
Polecane
książki
Ściaganie plików
Ściaganie
plików
  
Różnice miedzy naturalnym i syntetycznym.
Owoce i warzywa przeciw syntetykom


   Pierwszym wnioskiem jaki z tego można by wyciągnąć jest stwierdzenie, że be­ta-karoten naturalny przewyższa jego postać syntetyczną.
   W ten sposób można by pominąć inny ważny aspekt. W przyrodzie beta-karoten obecny
jest nierozłącznie wraz z innymi karotenoidami. Są wśród nich alfa-karoten, luteina czy zeaksantyna. Nasuwa się zatem logiczne stwierdzenie, że podanie pojedynczego karotenoidu zupełnie nie spełnia swej roli, ponieważ nie współdziałają z nim pozostałe stadniki występujące w naturalnych warunkach. Tylko podawane razem spełniają swoja leczniczą rolę, znaną ludziom od setek lat.

   Te dwa przykłady dowodzą, że na­tura oferuje nam produkt, którego nie da się zastąpić przez syntetyk.

   Przy porównywaniu składników naturalnych z syntetycznymi należy wziąć pod uwagę również składniki wspomagające lub wręcz umożliwiające ich przyswajalność. Składniki te znajdują się w warzywach i owocach, natomiast brak ich w związkach uzyskiwanych syntetycznie.

   Suplementacja polega właśnie na tym, że obejmuje cały zbiór składników występujących w przyrodzie, unikając ograniczania się tylko do polecania i stosowania pojedynczych witamin i składników mineralnych.
    Nie wolno zapominać, że dodatki żywieniowe, nawet te naturalne, nigdy nie zastąpią prawidłowej diety oraz odpowiedniego stylu życia. Żadne witaminy, nawet w optymalnie obliczonych dawkach, nie zastąpią ruchu na świeżym powietrzu i higienicznego trybu życia. Nie łatwo też zniwelować szkód wynikających ze złych przyzwyczajeń. Nie istnieje również magiczny składnik zapewniający od­porność na choroby.
    Najlepsze rezultaty w ratowaniu zdrowia, czy też utrzymaniu swojego organizmu w do­brej kondycji, można uzyskać łącząc suple­mentację diety ze spożywaniem całego sze­regu składników odżywczych obecnych w naturalnym pożywieniu.
    Chociaż dodatki żywieniowe działają korzystnie, to jednak po­zostają tylko częścią całościowego programu zapobiegania chorobom.

Powyższy tekst napisano na podstawie opraco­wania Jima Lassitera, dyrektora Quality Control/Tech­nical and Regulatory Affairs w firmie Nutrilite
TM

   Czy wiesz, że:
   Spożyty pokarm pozostaje w żołądku średnio 2-3 godziny. Następnie przechodzi do jelita cienkiego, gdzie większość składników odżywczych jest wchłaniana. Proces ten trwa od 3 do 10 godzin, w czasie którego witaminy i składniki mineralne przenikają do krwiobiegu

Poprzednia strona