O nas   Kontakt    Logowanie   Klinika zdrowia   Better Life Institute   Defending Your Health 
  
 e-mail
    strona startowa
INTRO   
  
Zdrowe przepisy
Zdrowe
przepisy
Terminarz spotkań
Terminarz
spotkań
Terminarz OnLine
Spotkania
OnLine
Prasa na temat zdrowia
Artykuły o
zdrowiu
Lekarz radzi
Lekarz radzi

Polecane książki
Polecane
książki
Ściaganie plików
Ściaganie
plików
  
  Linki
         

KATEGORIE:
 Dodatki do żywności
 Testy zdrowia
 Profilaktyka
 Medycyna klasyczna
 Sztuczne witaminy
 Dieta
 Nauka
Plik:  Detox

Masz dość zanieczyszczania Twojego organizmu toksycznymi chemikaliami?

Ja mam. W mojej krwi znaleziono 43 szkodliwe związki chemiczne! Możesz sprzeciwić się narażaniu Cię na toksyczne niebezpieczeństwo. Podpisz petycje i zażądaj poddania szkodliwych związków chemicznych lepszej kontroli. To jedyna szansa, jaką mamy, aby zapewnić nam samym i naszym dzieciom bezpieczniejsze chemikalia i zdrowszą przyszłość.
Każdy z nas może mieć w swoim organizmie przynajmniej kilkadziesiąt toksycznych związków chemicznych - wskazują na to wyniki badań przeprowadzonych przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF. Chemikalia pochodzące np. z patelni teflonowych, odświeżaczy powietrza czy nawozów sztucznych znaleziono we krwi kilkunastu znanych Polaków, m.in. Krzysztofa Hołowczyca, Edyty Jungowskiej, Macieja Orłosia i Anny Popek. Badanie, któremu się poddali, jest częścią ogólnoeuropejskiej kampanii WWF pod nazwą Detox, która ma na celu poparcie dla reformy prawa UE dotyczącego substancji chemicznych (tzw. projekt REACH)*.

Wytwarzane przez człowieka związki chemiczne znajdują się dzisiaj w większości otaczających nas produktów codziennego użytku: odzieży, kosmetykach, opakowaniach żywności, farbach, meblach czy sprzęcie RTV. W samej tylko Unii Europejskiej wykorzystuje się obecnie ponad 30.000 syntetycznych substancji chemicznych, których produkcja przekracza rocznie 1 tonę na producenta.** Podczas procesu ich wytwarzana i użytkowania, związki chemiczne są uwalniane do środowiska naturalnego. Są również przyswajane przez organizmy żywe. Jak wskazują naukowcy, nie ma już na Ziemi organizmu, który nie byłby nimi zanieczyszczony - od żab żyjących w puszczy amazońskiej, po niedźwiedzie polarne i człowieka. Wpływ, jaki syntetyczne substancje chemiczne mogą mieć na zdrowie ludzi i zwierząt, nie jest do końca poznany, jednak wiele związków uważanych powszechnie za bezpieczne (jak DDT czy PCB), ujawniło toksyczne właściwości dopiero po upływie wielu lat. W chwili obecnej brak jest prawnych mechanizmów kontroli nad produkcją i wykorzystaniem syntetycznych związków, dlatego wycofane z użytku szkodliwe chemikalia są często zastępowane nowymi o podobnych właściwościach. Zwykły konsument pozostaje zupełnie bezbronny, nie mając nawet dostępu do informacji o właściwościach wykorzystywanych przez siebie substancji.

"Współczesna nauka dostarcza wciąż nowych argumentów i teorii łączących wzrost częstości występowania niektórych nowotworów, zaburzeń rozrodu, wad rozwojowych, osłabienia układu odpornościowego, czy alergii z długotrwałym narażeniem na syntetyczne substancje chemiczne" - ostrzega prof. Jan K. Ludwicki, Dyrektor PZH i szef zespołu specjalistów, którzy przygotowali raport z badania WWF. "Obecna sytuacja przypomina niekontrolowany eksperyment, który od lat prowadzony jest na wielką skalę na ludziach i środowisku" - dodaj
Autor: Detox
                 Wjedz na polecany link Wyslij link znajomemu
NAJCZĘŚCIEJ
  ODWIEDZANE:
 Dzień z życia Polaka
 Analiza Pierwiastkowa Tkanki Włosa
 Testy
 Jakie suplementy są najlepsze?
 Dieta Montignaca: jedz i chudnij
 Uwaga na witaminy w pastylkach!

OSTATNIO
  DODANE:
 Dzień z życia Polaka
 Detox
 Dieta Montignaca: jedz i chudnij
 Gdy cukier staje się zagrożeniem
 Cukrzyca pod kontrolą
 Uwaga na witaminy w pastylkach!